Psi na svatbě

V součastnosti je velmi aktuální otázka psů, případně jiných domácích mazlíčků, na svatbě. Jelikož první otázka aktivního pejskaře, když ho někam pozvou, je, jestli si může vzít s sebou svého psa.

Pokud povolíte na svatbě psy, je možné, že Vám naruší program třeba v rámci stolování anebo případným znečištěním prostor. Na druhou stranu ale sami dobře víte, jaké hosty si zvete a nakolik jsou zodpovědní… Kvůli psům je potřeba myslet na trochu méně věcí, než jaké zařizujete pro dětské hosty, a to zejména proto, že většina pejskařů, kteří mají potřebu vzít psa s sebou na svatbu, vozí  vodu, misku, žrádlo, pelíšek a spoustu dalších věcí s sebou 🙂 Ale třeba pár misek na vodu a nějaké stinné místo, kde je možné psa na chvíli uvázat, přijde vhod.

Byla jsem na svatbě, kde psi mohli dokonce i do kostela, jelikož pan farář by moc fajn člověk a nevěsta měla svoje borderky jako družičky.

Nicméně pokud psi zakážete, myslím, že se většina hostů divit nebude. Resp. se bude divit daleko méně, než když zakážete děti.

Každopádně v případě zákazu zvířat na svatbách už tolik nemusíte dbát na tu důslednost (i trocha diplomacie je taky na místě). Příklad z praxe – ženichova matka měla na svatbě svého skoroneviditelného mikropsíka, jelikož ho doma neměl kdo pohlídat a jeden z hostů chtěl vzít svého vychovaného, ale poněkud slintajícího a chlupy pouštějícího hromotluka.  V tomhle případě, kdo je soudný, sám uzná rozdíl 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *