- Stěžejní je pojetí svatby – základní otázka je KDY, KDE, zejména KOLIK zveme LIDÍ a pak taky JAK CHCEME, ABY TO VYPADALO
- Nemá smysl se svatbou zadlužit, tedy je třeba si vybrat podle svých finančních možností a zejména se řídit tím, kolik reálně chcete utratit, ať už je to dvacet tisíc nebo dvě stě. (nikdo se nechce po svatbě cítit špatně proto, že stála víc, než původně chtěl)
- Je důležité si uvědomit při tvorbě rozpočtu, že u většiny svatebních veselic se Vám vrátí cca tisícovka za hosta (vycházíme z předpokladů, že chcete jako pár finanční dary a že nejbližší rodina přihodí trochu víc)
Svatba do 50ti tisíc:
Tady je to zejména o improvizaci. Co si budeme povídat, každá akce něco stojí, ať už jde o oslavu narozenin, letní grilovačku nebo o svatbu. V tomhle případě opravdu záleží na každém páru, jakou má představu a z čeho může a chce slevit. Přiznejme si otevřeně, že nevěsta zas tak úplně nemůže mít šaty za deset tisíc a prstýnky za dvacet, protože už je to víc jak polovina celého rozpočtu,
NICMÉNĚ si dokážu představit, že bychom společně zvládli i takovouto variantu.
Každopádně jde tady o svatbu, kdy pokud chcete mít třeba 40-60 hostů, obřad někde pod širákem, jídlo formou rautu a samoobsluhu k pití, dá se to kočírovat i za tyhle pěkné peníze. Navíc počítejte s tím, že se Vám i něco vrátí ze svatebních darů od lidí, kteří nebudou pomáhat.
Svatba do 200tisíc:
Většina svateb, které se dějí v mém okolí, stojí právě takovéhle peníze. Je to zlatá střední cesta. Můžete zvolit mezi variantami uspořádat celý den v nějakém resortu nebo si vybrat místo někde venku a doplnit o catering, stany, atd.. Je potřeba počítat a vybírat, smlouvat s dodavateli, ale můžete mít vcelku honosnou párty.
Svatba nad 200 tisíc:
Tady samozřejmě míříme do oblak. Je to asi sen každé koordinátorky si jednou zkusit takovouhle svatbu zařídit (i když je třeba si uvědomit, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost)
Můžete mít, co chcete a kde to chcete, pokud už to tam nemá někdo, kdo to zaplatil dřív 🙂